DALŠÍ MOŽNÉ CESTY V ROCE 2020 a 2021/

 

PERU - To nejhezčí z Peru- Peru vysokohorské

Duben-květen-červen 2020/2021  cca 23-25 dnů

Náklady :cca 45 tis + letenka cca. 20-25 tis.

Highlights:  Machu Picchu, Cusco, Posvátné údolí, Trek Cordillera Huayhuash (10-12 D), Trek + výstup Cordillera Blanca PN Huascaran

Náročnost cesty: Vysokohorská treková cesta (8-12 D) přes pětitisícová sedla s chodeckými dny 6-9 hodin denně. Účastníci by měli být fyzicky zdatní, zvyklí na nepohodlí mnohadenního kempování, připraveni a vybaveni na jakékoliv vysokohorské počasí. Trek absolvujeme s podporou koní či oslíků, se společným vařením.

Treková cesta pro milovníky hor, krásná a velmi rozmanitá. 

Cesta se může uskutečnit v termínu květen-čereven 2020 i 2021

Peru je moc hezká a rozmanitá země. Navštívíme nejzajímavější incké památky, krásné hory, prales. Uvidíme kvetoucí orchideje, poušť, kaktusy, jezero Titicaca, plovoucí ostrovy. Budeme se koupat v teplých pramenech s krásnými výhledy, usínat pod Jižním křížem, jíst rozmanitá jídla na tržištích, jezdit na koni, stoupat po ledovci s výhledy na nejvyšší peruánskou horu Huascaran či na posvátnou horu Ausangate. Budeme potkávat domorodce v ještě tradičních "krojích", procházet stády lam a alpak, vařit s našimi koňáky. Všechny treky v horách chodíme s koňmi či oslíky, kteří nosí naše těžké batohy. 

Duben-květen-červen 2020 i 2021- cesta vysokohorská treková. Po úvodních aklimatizačních dnech, ve kterých navštívíme klasické krásy : Cusco, Machu Picchu i Posvátné údolí Inků  se vydáme do nejkrásnějších peruánských hor na dlouhé treky, které bývají právem řazeny mezi nejkrásnější na světě. V dubnu-květnu 2020/2021 absolvujeme trek 10-12 D v masívu Cordillera Huayhuash s druhou nejvyšší peruánskou horou Yerupaja a následně absolvujeme kratší treky či výstupy v NP Huascaran Cordillera Blanca (výstup na vrchol Pisco 5780 m s výhledy na Huascaran a Huyandoy, možný výstup na Urus či Ishinka).

Bude-li nám přát počasí je trek Huayhuash úžasný! 

V předcházejících letech jsem opakovaně absolvoval treky 8-12 dnů v oblasti Cordillera Vilcanota v jižní části Peru- trek kolem posvátné hory Ausangate s výstupem na trekový vrchol Jampa 5500 m s krásnými výhledy na masiv Ausangate či trek Alpamayo Los Cedros (8-12 D) v Cordillera Blanca NP Huascaran. Podle možností navštěvujeme jedinečný festival Seňor Qoyllo Ritty, který se odehrává pod ledovci Ausangate ve výšce 4500 mnm.

Všechny treky chodíme s koňmi či oslíky, kteří nosí naše velké batohy a se společným vařením domorodého šikovného kuchaře. S koňáky na všech trecích spolupracuji mnoho let. (více viz "Jak cesty vypadají")

  

Hlavní body  cest do PERU:

 

Peru je velkou rozmanitou zemí a pokud bychom chtěli nahlédnout do všech zajímavých míst, které se nabízejí, potřebovali bychom tak 3-6 měsíců. Cokoliv kratšího je vždy pouhým výběrem z mnoha možností. Vždy se snažím o výběr těch nejzajímavějších míst z předešlých cest a doplňuji je několika málo novými místy, většinou na doporučení místních průvodců a také místy podle vašich přání a představ.

 

 • CUSCO, POSVÁTNÉ ÚDOLÍ  INKŮ a MACHU PICCHU - V okolí Cusca a Posvátného údolí Inců navštívíme některé z nejznámějších inckých památek, malé vesničky, trhy a mnohé, co tato oblast nabízí. Uvidíme: vesničku Pisaq - trh i ruiny, Maras-Moray - veliký amfiteátr, pěstební laboratoř Inků, Salinas - soliska, kde se od dob Inků získává sůl odpařováním vody z malých jezírek, Chinchero - vesnička ve výšce 3760 m s barvitým nedělním trhem, Macchu Pichu - nejznámější stavbu Inků, z vesničky Aquas Calientes vystoupíme příkrou inckou cestou se žebříky (budou-li) na horu Putucusi, s netradičním výhledem na MP. Každý den spojíme návštěvu památek s výletem do okolí, kam většina turistů nezavítá. Budeme procházet mezi políčky, zastavovat se s místními lidmi, kochat se výhledy na zasněžené vrcholky hor.

V posledních letech jsem částečně omezil návštěvu památek, abychom měli více času pro horské a přírodní krásy.

 • Dlouhý trek v  Cordillera Blanca N.P. Huascaran (Alpamayo Los Cedros) v Cordillera Huayhuash či kolem posvátné hory Ausangate (všechny tři treky jsou řazeny mezi nejkrásnější na světě!)

Trek (8-12 D) v nádherných horách, v oblastech s nejvyššími peruánskými vrcholy Huascaran, Yerupay či Ausangate, vždy se spoustou dalších šestitisícových vrcholů kolem. Scenérie a výhledy jsou krásné.
Treky se odehrávají ve výškách 3500-5000 mnm a vždy přecházíme několik horských sedel nad 5000 m. Na trecích si budeme užívat blízkosti ledovců, horských jezer, termálních bazénků, výhledů i noční oblohy s Jižním křížem. V Cordillera Blanca je na poměrně malém území asi 60 vrcholů s výškou mezi 5000-6000 m.n.m. (20 vrcholů má přes 6000 m.n.m.) U posvátné hory Ausangate budeme procházet každý den stády lam a alpak a pozorovat divoké vicuňi. V divokých horách Huayhuashe nám nad hlavami budou kroužit kondoři. Na výběr máme z mnoha cest, které jsou různě obtížné. Výběr záleží na naší společné domluvě, i na případném aktuálním zdravotním a fyzickém stavu. Přestože budeme chodit na většině peruanských treků v odlehlých oblastech, budeme občas potkávat i další skupiny turistů, ale spíše výjimečně.

 

 • TREKOVÉ VRCHOLY  Výstup na hory Pisco, Jampa, Urus, Ishinca (či jiné vrcholy 5500-6500m)

Vystoupit za krásného počasí na téměř šestitisícový vrchol je životním zážitkem. Rozhledy na divokost okolních hor v N.P. Huascaran či u posvátné hory Ausangate bývají dechberoucí. Moc rád bych se s vámi podělil  o nezapomenutelné pocity z takovéhoto výstupů. Trénujte, ať vám toto neunikne!

 

                                                                                                                                                

Další možné alternativy, kterými doplňujeme náš program:

 • Jezero Titicaca - několik spíše odpočinkových dnů strávíme na ostrovech na jezeře Titicaca. I když je toto místo turistické, jsou všechny ostrovy  jedinečné svou kulturou i fotogeničností lidí a hor. Rákosové „plovoucí“ ostrovy, rákosové čluny na ostově Uros, Taquile, ostrov, kde muži nádherně pletou a nosí ušaté a bambulaté čepice. Zde budeme spát u velmi milé a tradiční rodiny v malém“hotýlku“, kam se každoročně rád vracím, na krásném místě ostrova“, kde budeme skoro sami.

 • Trek údolím Santa Cruz (Cord.Blanca) lehčí trek 3-4 D v N.P. Huascaran s jedním horským sedlem, krásným údolím plným kvetoucích lupin, kaktusů, bromelií, s výhledy na sněhové kopce.

 

 • Trek v oblasti Machu Picchu. Nikoliv hlavní Inca trail - kvůli přelidněnosti, ceně i organizačním těžkostem. Šli bychom velmi zajímavý „zadní trek“ začínající v Santa Terese či Huancacalle v pralesních oblastech, přecházející zasněžená sedla a končící poblíž Machu Pichu.

 

 • Trek vesničky v údolí LARES 1-3 denní trek krajem vesniček, lidí , hor a inckých ruin. Kulturně velmi zajímavý trek spojený s přechodem velikých hor.

 

 • Trek k indianům QEROS (Cusco) 5-6 denní trek do odlehlé oblasti ve výšce nad 4000 m, kde žijí jedni z posledních potomků Inců.

 

 • Kaňon COLCA (Arequipa)  Druhý nejhlubší kaňon světa, kondoři, kaktusy, sestup na dno kaňonu.

 

 • Ostrovy BALLESTRAS a N.P. Paracas. Tučnáci, lachtani, pelikáni a spousta další „létavé havěti“. 100%-ní poušt poloostrova Paracas

 

 • Výlet do pralesních oblastí N.P. MANU či k Puberto Maldonado - amazonský prales a řeka

 • Nazca, Arequipa, Isla del Sol (Bolívie), atd.

LADAKH, Indické Himaláje, PUTOVÁNÍ po „divokém“ ZANSKARU

srpen-září  2021  cca 25-38 dnů

Náklady:  Vaše náklady cca 38 tis. + letenka cca. 13-17 tis.

Highlights:  živoucí buddhistická kultura, dlouhý trek-putování do nejodlehlejších koutů v údolí Zanskaru, vesničky, kláštěry, vysoká horská sedla, rafting, festival s tanci masek, postupná aklimatizace, osobní setkání s lidmi

Dlouhé neopakovatelné putování buddhistickým krajem. Trek s koňmi 14-20 dnů.

Zajímavá a dobrodružná  cesta pro ty z vás,  kteří máte rádi odlehlá místa, krásné hory a ještě původní buddhistickou kulturu.

A trekování v  ideálním počasí - modrá obloha a teplé dny. Na této cestě navštívíme ta nejodlehlejší místa Zanskaru a Ladakhu. Budeme procházet krásnými kaňony řek, opuštěnými horskými údolími, která jsou domovem sněžného levharta i kozorožců, přecházet vysoká horská sedla s vlajícími modlitebními praporky a nahlížet do buddhistických klášterů i vesniček v těch nejzastrčenějších koutech hor.

 

Má klasická cesta, kterou jsem absolvoval již více než 20x, putování s koňmi do odlehlého milého kraje Himalájí. Rád vám napíši více, neváhejte mě kontaktovat.

EKVÁDOR - vše v indiánské zemi

+ Galapágy

 

2021, 2022  cca 21-30 dnů 23-26 dnů 

 

Highlights:  Výlet do mnoha krásných míst v této malé jihoamerické zemi : na kánoích do pralesní oblasti n.p. Cuyambeno, k indiánům Huorani, rafting na řece Hollin Jondanachi, treking v rezervaci El Angel, výlet na koních, výstup na sněhový kopec (Cotopaxi, Chimborazo, Cayambe), indiánské trhy + možné Galapágy

Pestrý aktivní výlet připravovaný na přání.

Skupina 50-65 let, pravidelné cesty

PERU, GUATEMALA, KANADA, AUSTRALIE...apod.

2020, 2021 , cca 21-24 dnů 

Highlights:  S touto skupinou pánů (i žen) většinou ve věku 60+ jsme společně již absolvovali 4 cesty. (Peru, Ladakh, Kolumbie, Ekvádor-Galapágy). Protože "není kam to odkládat" budeme pravděpodobně pokračovat i v dalších letech v pohodovějších ale stále aktivních cestách, ve kterých nechybí, hory, památky, ale i rafting či jízda na koních. Vždy můžeme v cestovatelské skupince nabídnout 2-4 volná místa.

Naše společné cesty mohou v budoucnu směřovat do Střední Ameriky ale i do Kanady, Austrálie či na Nový Zéland, v úvahu může připadat i Nepál, Reunion či Socotra.

INDIE HIMALÁJE, Chadar– cesta po zamrzlé řece do Zanskaru

 

Leden-únor  2020/2021  cca 26-30 dnů, náklady : cca 33 tis. + letenka cca. 13-18 tis

 

Zimní dobrodružné putování po zamrzlé řece do odlehlé oblasti Zanskaru. Putování, při kterém navštívíme oblasti, které již  dvacet let navštěvuji v letních měsících, tentokrát vše přikryté sněhem. Rád bych při této cestě došel až ke klášteru Phugtal a do oblasti Lungnaku. Zažijeme slavnosti s tanci masek v okolí Leh. Doprovázet na cestě nás budou jako nosiči naši koňáci z letních cest.

 

Toto je cesta pro dobrodružné povahy. Cesta, na kterou nezapomeneme!

NEPÁL Horní Dolpo, Mustang, (Manaslu, Dhaulaghiri)

2019/2020  cca 22-25 dnů , náklady : cca 39 tis + letenka cca 15-20 tis.

Cesta je určena těm, kteří jste se mnou již na cestách byli, nebo těm z vás, kterým nevadí, že i pro mne bude tato oblast novou.

Nová, zajímavá a dobrodružná  do krajiny z filmu KARAVANA od Erica Valliho. Opět putování s karavanou koní či jaků přes vysokohorská sedla 5000+ v "tibetské krajině i kultuře".

Připravuji více podrobností.

Tato oblast nebyla zasažena zemětřesením v roce 2015.

 

Budeme procházet krásnými kaňony řek, opuštěnými horskými údolími, která jsou domovem sněžného levharta i kozorožců, přecházet vysoká horská sedla s vlajícími modlitebními praporky a nahlížet do buddhistických klášterů i vesniček v těch nejzastrčenějších koutech hor.

Máte-li rádi buddhistickou kulturu a chození po velikých horách, pak je toto cesta pro Vás!  

Please reload

 
 
 
 

© 2023 by MORGAN ZACHS. Proudly made by Wix.com

 • Facebook Clean
 • Instagram Clean
 • Twitter Clean
 • Flickr Clean
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now