JAK CESTY VYPADAJÍ /

 

PROČ byste měli jet právě se mnou?

 

„Malá skupina – velké zážitky – dobrodružství – přátelství“

 

Nabízím:

 • dobrodružné cesty v malých skupinách do 8/10 účastníků

 • velkou flexibilitu v plánování cesty i v jejím průběhu

 • treky v nejkrásnějších horách a atraktivních zemích

 • treky „nalehko“ - batohy nosí koně, osli nebo lamy

 • společné a dobré vaření na treku - domorodý kuchař

 • přátelské kontakty s místními lidmi

 • mnohaleté zkušenosti s navštěvovanými destinacemi

 • jazykové znalosti

 • letenky za výhodné ceny

 • velmi dobrou cenu celé cesty

 • hezké fotografie z akce

 

Cesty připravuji ve spolupráci s CK AXAMIT TRAVEL, v rámci programu  Výpravy s cestovateli

 

 

        

                                                  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ti z vás, kteří se mnou jezdíváte, víte, jak cesty se mnou vypadají a tušíte, co můžete očekávat a co se může přihodit. Jsem moc rád, že je vás stále více a více, kteří se vracíte. Moc mě to těší a upřímně děkuji za vaše přátelství a nezapomenutelné společné zážitky z cest. Pro vás ostatní, kteří jste se mnou ještě necestovali, bych cesty  krátce popsal takto:

 

Jezdíme v malých skupinkách do krásných zemí, do velikých dálek, do vysokých hor. Nespěcháme. Pomalu a tiše putujeme krajem, s velikým respektem k přírodě, k lidem. S pokorou přijímáme vše, co cesta přináší. Jsme partnery a přáteli na cestě. Všechny treky  chodíváme s koňmi či oslíky, kteří nosí naše velké bágly. My nosíme jen batůžky na den. K dispozici je jezdecký kůň pro případ zranění, nemoci či únavy. Společné vaření snídaní a večeří i spolužití s koňáky je hezkým a nevšedním zážitkem. Zároveň se však jednoznačně vyhýbám přehnanému servisu. Počet koní a lidí, kteří nás doprovázejí, je minimální a považuji za milé, když se všichni podílíme na potřebných činnostech.

 

Občas jsme unavení,  zaprášení,  zpocení, udrncaní.

Cesta se mnou není dovolenou - odpočinkem, ale dobrodružstvím - zážitkem.

 

Vaše spokojenost, silné zážitky i naše přátelství a společná dobrodružství  jsou pro mě tím nejdůležitějším!

 

  

 

V devadesátých letech minulého století jsem absolvoval několik dlouhých cest - rok Himaláje, rok Austrálie a NZ, rok J.Amerika a spousty cest kratších. Od roku 2002 jsem začal jezdit jako průvodce na kratší cesty se svými známými a kamarády a jejich známými, a s lidmi, které takovéto cesty lákají.

 


Téměř vždy se jedná o cesty spojené s putováním po velikých  horách.

 

Všechny mé cesty obsahují několikadenní treky v krásných horách, které vždy absolvujeme s koňáky a jejich koňmi, oslíky nebo lamami, se společným vařením snídaní a večeří a velkým společným jídelním stanem. To umožňuje účast i lidem, kteří by si do velikých hor netroufli kvůli nošení těžkého batohu. Navíc míváme jednoho či dva jezdecké koně pro případ únavy či zranění. Společné vaření a spolužití s koňáky i zvířaty bývá nevšedním a oceňovaným zážitkem.

Dlouhé treky (8-20 D): Trek Alpamayo-Los Cedros, Cordillera Huayhuash, trek kolem posvátné hory Ausangate (Peru), trek do himalájského údolí Zanskaru (Ladakh, Indie), treky v Kolumbii, Bolívii i Patagonii, které na našich cestách chodíváme, patří právem mezi nejkrásnější treky na světě!

 

 

 

 

Cesty do hor dále doplňuji návštěvou těch nejzajímavějších památek a muzeí, ale i raftingem, výlety na koních, mořských kajacích, výstupy na ledovcové vrcholy. Vše podle našich přání.

 

 

Na cestu jezdím vždy ve skupině max. 8 lidí- je to  počet, kdy jsme všichni společně partou. Jsem moc rád, že se účastníci předchozích cest vracejí. Někteří se mnou byli již na pěti cestách!

 

Věkově se účastníci pohybují od 21 do 70 let (sedmdesátník Pepa Lukáš se mnou absolvoval cestu do Kolumbie, do Peru a do Ladakhu a je opravdu skvělý a třicetiletí kluci mu občas nestačí). Většina účastníků je ve věku kolem 30-60 let.  Jsem moc rád, že se mnou jezdívají  manželské i partnerské páry, i rodiče se svými dospělými dětmi. Myslím, že společně prožité silné zážitky z hor a cest jsou velmi sbližující.

 

Přestože se větší část lidí vrací a účastní se i dalších cest, upřímně píši, že je i několik málo lidí, pro které cesta se mnou možná nebyla tím, co si představovali, nebo si ji nemohli dostatečně užít (někdy z důvodu nemoci či větší náročnosti putování v horách, než jakou si představovali, někteří měli problémy s nadmořskou výškou, někteří si přáli "větší pestrost").

          
Vždy se snažím věci před cestou co nejotevřeněji popisovat takové, jaké jsou a budou.

Nic neskrývám.
 

Pro cestu se snažím vždy maximálně využít možný čas dovolených. Cesty jsou většinou kolem čtyř týdnů (ale vždy záleží na naší společné domluvě ve skupině, absolvoval jsem již i kratší cesty třítýdenní). Podobné je to i s programem.  Podle našich přání jej můžeme částečně vždy nasměrovat či upravit směrem k tomu, co by nás všechny lákalo.

 

Do programu se snažím zařadit co nejvíce rozmanitých věcí, ale též se snažím nespěchat a spíše si některá místa užít, než za každou cenu navštívit vše, co daná země nabízí. Nedobýváme vrcholy, ale pomalu a tiše putujeme krajem. Mám rád obyčejný život a všední setkání s lidmi. Vždy se snažím o co největší pestrost našich cest.

 

Na cestě spíme v jednoduchých hotýlcích (vždy hledám spíše rodinnou atmosféru) a vracím se do vyzkoušených míst. Na treku v horách pak ve vlastních stanech. Dvojice či trojice vždy domlouváme před cestou samou.

Axamit logo.png

There are no items in this list

Please reload

© 2023 by MORGAN ZACHS. Proudly made by Wix.com

 • Facebook Clean
 • Instagram Clean
 • Twitter Clean
 • Flickr Clean
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now