top of page

KOLUMBIE

KOLUMBIE - rozmanitá a pestrá cesta v zemi s milými lidmi a špatnou pověstí

Pestrý aktivní výlet  s treky v pralese i ke sněhovým vrcholkům v krásné zemi s milými lidmi.

Kolumbie je velice rozmanitou a krásnou zemí, která si doposud uchovala svou turistickou nedotčenost díky své špatné pověsti. V uplynulých letech jsem tuto  zemi sedmkrát navštívil. Osobně ji považuji za jednu z nejbezpečnějších zemí v J.Americe (společně s Chile  a Argentinou) a také za jednu z  nejmilejších. Budete překvapeni, jak dalece je vzdálen každodenní život představě, kterou o této zemi máme, jak milým národem kolumbijci jsou!
Nechte se zlákat a budete-li chtít, možná i Vy budete brzy chodit po divokých a dechberoucích Andách, funět přes kamenitá i zasněžená horská sedla, poslouchat v autobusech hlučnou jihoamerickou hudbu, koupat se ve vlnách  Karibiku, potit se  v deštném pralese cestou ke Ztracenému městu, pozorovat kolibříky, jezdit na koních mezi políčky s kávou či na raftu po divoké řece Suarez.
Toto je cesta pro dobrodružné povahy. Cesta, na kterou budete rádi vzpomínat!


Leden-únor 2024, 2025   cca 23-26 dnů,
Náklady : náklady cca. 48/50 tis. + letenka cca. 20-28 tis. 
Highlights:  Trek pralesem ke Ztracenému městu-Ciudad Perdida se zajímavými indiánskými komunitami Kogi, Wiwa, odpočinek na karibských plážích v n.p. Tayrona, trek a výstup na sněhové vrcholky v Cocuy či n.p. Los Nevados, rafting V+ na řece Suarez či na řece Magdalena, výlet na koních, nejvyšší palmy světa ve Valle de Cocora či předkolumbovské sochy v San Augustinu, Muzeum zlata v Bogotě a mnoho dalšího... 
Náročnost cesty: pestrá aktivní cestovatelská cesta s trekovými úseky (4-6D). Účastníci by měli být průměrně fyzicky zdatní, zvyklí na spaní v prostých horských noclehárnách, zvyklí na nepohodlí kempování či delších autobusových přesunů i horkých dnů.


HLAVNÍ BODY NAŠICH KOLUMBIJSKÝCH CESTY : 

Trek ke Ztracenému městu - Ciudad Perdida (5D) V nejvyšším kolumbijském pohoří Sierra Nevada de Santa Marta podnikneme trek pralesem do Ztraceného města, které bylo teprve nedávno objeveno a lze jej vzdáleně přirovnat k peruánskému Machu Picchu. Procházet budeme indiánskými vesničkami kmene Kogi a Wiwa jedinečných kmenů, které žijí v horách po staletí původním způsobem života, donedávna bez kontaktu s okolním světem. Průvodce nám bude dělat domorodý indiám Celso. (Celý trek je možný pouze s průvodcem.) Díky indiánskému průvodci se o trochu blíže dostaneme k zajímavé i velmi uzavřené indiánské kultuře. Po dobu 5 dnů budeme nosit pouze lehké batůžky - osobní věci na den. Spí se v hamakách - závěsných sítích nebo na jednoduchých palandách a vaří nám domorodci. 
 
Korálové ostrůvky a pláže v Karibiku - N.P. Tayrona  (v blízkosti Santa Marty)  Krátký odpočinek mezi treky - slunění, koupání, potápění na odlehlých fotogenických plážích s kokosovými palmami.

Kolumbijské Andy - N.P. Sierra Nevada del Cocuy nebo N.P. Los Nevados– výlety v těchto krásných horách s podivnými rostlinami (klejovka-espeletia) v nadmořských výškách 3500-5000mnm (již velmi omezeně možné výstupy na sněhové trekové vrcholy 5000-5300 m. - Tolima, Los Nevados)

Dříve jsme v horách Cocuy chodili jedinečný osmidenní trek, který je ale bohužel od prosince 2013 pro veřejnost zcela uzavřen. Od jara 2016 je pak na neurčito uzavřen i zbytek N.P. Cocuy. Pokud by byl park znovu i částečně otevřen, bude naše cesta směřovat právě sem. Pokud Cocuy zůstane uzavřené pojedeme do N.P. Los Nevados (podobně jako v cestách 2017-2019), který je adekvátní náhradou. . Scenérie, které hory nabízejí jsou nádherné.
 
Zona Cafetera – oblast pěstování kávy, Valle de Cocora - údolí s nejvyššími palmami světa, milé městečko Salento
 
San Augustin - navštívíme jedno z nejzajímavějších archeologických nalezišť Kolumbie. Záhadná předkolumbovská civilizace 6.-14. století po sobě zanechala stovky monumentálních soch z kamene. Část vzdálenějších nalezišt navštívíme při výletě na koních. (památka chráněná od roku 1995 UNESCO, krásné okolí řeky Magdalena)

Muzeum zlata a muzeum Botera v Bogotě - opravdu moc zajímavé a krásná expozice (předkolumbovských zlatých předmětů, resp. výrazných obrazů)

Solná katedrála v Zipaquira – křížová cesta a veliká katedrála vytesaná v podzemním solném dole v malé příjemné vesničce kousek od Bogoty (jedna z nejpodivnějších katedrál na zemi

Tierradentro , Villa de Leiva, San Gil, Mompos, Mocoa, Cartagena a další místa.....

Další aktivity:
rafting IV-V na řece Suarez (San Gil) či na řece Magdalena (San Augustin)
výlet na koních
návštěva baru s živou hudbou v Santa Martě, Bogotě 
výlet lanovkou nad Bogotu na poutní vyhlídkové místo Monserrate
jízda pralesem po řece Buritaca  na duších z pneu
výstup na ledovcový vrchol (možnost, nikoliv pravidlo)
kulečník v baru v Salentu
tradiční kolumbijská kuchyně

Power in Numbers

4

Programs

50

Locations

200

Volunteers

Project Gallery

bottom of page